  • PBRC4.19MR50X000
PBRC4.19MR50X000
advertisement
Manufacturer No:
PBRC4.19MR50X000
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-PBRC4.19MR50X000
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
PBRC4.19MR50X000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBRC4.19MR50X000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    15pF
  • Frequency
    4.19MHz
  • Frequency Stability
    5000 ppm
  • Physical Dimension
    L4.5XB2.0XH1.2 (mm)/L0.177XB0.079XH0.047 (inch)
  • Operating Frequency
    4.19MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency - Self Resonant
    4.19MHz
  • Frequency Tolerance
    0.5%
  • Height
    1.1938mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    2.0066mm