  • PBW50F-12-VN
PBW50F-12-VN
advertisement
Manufacturer No:
PBW50F-12-VN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PBW50F-12-VN
Package:
Datasheet:
PBW50F-12-VN
Description:
Switching Power Supplies 50W 12V 2.1-2.7A AC-DC Power Supply
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBW50F-12-VN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    PBW (50W)
  • Size / Dimension
    4.72Lx1.22W x 3.23 H 119.9mmx31.0mmx82.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    7
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X7
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    2.1A 2.7A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    50.4W
  • Voltage - Output 2
  • Current - Output 1
    2.1A
  • Minimum Load Required
    No
  • Current - Output 2
    2.7A
  • Height
    34.5mm