  • PBY5R0000B
PBY5R0000B
advertisement
Manufacturer No:
PBY5R0000B
HK JDW NO:
890-PBY5R0000B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
5Ohms, ±0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBY5R0000B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    PB
  • Size / Dimension
    1.575Lx0.787W 40.00mmx20.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    5Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    10W
  • Lead Style
    2-Terminal
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm