  • PC0140WF30233BJ1
PC0140WF30233BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PC0140WF30233BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-PC0140WF30233BJ1
Package:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet:
PC0140WF30233BJ1
Description:
P 3000pF 12000V 12kV Ceramic Capacitor ±5% 5.512Dia 140.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PC0140WF30233BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Requires Holder
  • Package / Case
    Disk, Metal Fitting - Threaded
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    P
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    5.512Dia 140.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    12000V 12kV
  • Capacitance
    3000pF
  • Height Seated (Max)
    1.575 40.00mm