  • PC0140WH25238BJ1
PC0140WH25238BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PC0140WH25238BJ1
HK JDW NO:
878-PC0140WH25238BJ1
Datasheet:
PC0140WH25238BJ1
Description:
P 2500pF 13000V 13kV Ceramic Capacitor ±20% 5.512Dia 140.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PC0140WH25238BJ1
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    13000V 13kV
  • Capacitance
    2500pF
  • Height Seated (Max)
    1.575 40.00mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mount
    Holder
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    5.512Dia 140.00mm
  • Tolerance
    ±20%