  • PC0140WJ16233BJ1
PC0140WJ16233BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PC0140WJ16233BJ1
HK JDW NO:
878-PC0140WJ16233BJ1
Datasheet:
PC0140WJ16233BJ1
Description:
P 1600pF 14000V 14kV Ceramic Capacitor ±5% 5.512Dia 140.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PC0140WJ16233BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
    P
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    5.512Dia 140.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    14000V 14kV
  • Capacitance
    1600pF
  • Height Seated (Max)
    1.575 40.00mm