  • PC0200WF60238BJ1
PC0200WF60238BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PC0200WF60238BJ1
HK JDW NO:
878-PC0200WF60238BJ1
Datasheet:
PC0200WF60238BJ1
Description:
P 6000pF 12000V 12kV Ceramic Capacitor ±20% 7.874Dia 200.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PC0200WF60238BJ1
  • Mount
    Holder
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    7.874Dia 200.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    12000V 12kV
  • Capacitance
    6000pF
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm