  • PC28F128P30T85A
PC28F128P30T85A
advertisement
Manufacturer No:
PC28F128P30T85A
HK JDW NO:
533-PC28F128P30T85A
Datasheet:
PC28F128P30T85A
Description:
1.81.8/3.3V V StrataFlash™ Memory IC StrataFlash™ Series 28F128P30 128 Mb kb 28mA mA 16b b
Quantity:
In Stock : 10166
Step5Bar-code shipping tag
PC28F128P30T85A
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2009
  • Voltage - Supply
    1.7V~2V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    28F128P30
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Power Supplies
    1.81.8/3.3V
  • Voltage
    1.7V
  • Memory Size
    128Mb 8M x 16
  • Nominal Supply Current
    28mA
  • Clock Frequency
    52MHz