  • PC28F256P30B85F
PC28F256P30B85F
advertisement
Manufacturer No:
PC28F256P30B85F
HK JDW NO:
533-PC28F256P30B85F
Datasheet:
PC28F256P30B85F
Description:
1.81.8/3.3V V StrataFlash™ Memory IC StrataFlash™ Series 28F256P30 256 Mb kb 28mA mA 16b b
Quantity:
In Stock : 15447
Step5Bar-code shipping tag
PC28F256P30B85F
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2009
  • Voltage - Supply
    1.7V~2V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    28F256P30
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Power Supplies
    1.81.8/3.3V
  • Voltage
    1.7V
  • Memory Size
    256Mb 16M x 16
  • Nominal Supply Current
    28mA
  • Clock Frequency
    52MHz