  • PCF52254AF80
PCF52254AF80
advertisement
Manufacturer No:
PCF52254AF80
HK JDW NO:
318-PCF52254AF80
Description:
Microcontroller 100 Pin 80MHz LQFP
Quantity:
In Stock : 13900
Step5Bar-code shipping tag
PCF52254AF80
  • Number of Pins
    100
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    80MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    CAN, Ethernet, I2C, SPI, UART, USART, USB
  • Memory Size
    512kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    56
  • RAM Size
    64kB
  • Memory Type
    FLASH
  • Peripherals
    DMA, LVD, POR, PWM, WDT
  • Frequency (Max)
    80MHz