  • PCM-400-D0512-CFS
PCM-400-D0512-CFS
advertisement
Manufacturer No:
PCM-400-D0512-CFS
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PCM-400-D0512-CFS
Package:
Datasheet:
PCM-400-D0512-CFS
Description:
Quantity:
In Stock : 10912
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCM-400-D0512-CFS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    PCM-400 (400W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    7.01Lx4.00W x 1.60 H 177.8mmx101.6mmx40.6mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUVgs
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    13.33A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    15A 13.33A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Height
    40.64mm