  • PD-AS-951/12-24
PD-AS-951/12-24
advertisement
Manufacturer No:
PD-AS-951/12-24
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-PD-AS-951/12-24
Package:
Datasheet:
PD-AS-951/12-24
Description:
ENABLES POWERING 12V AND 24V TERMINALS VIA 4-PAIRS POWERDSINE POE
Step5Bar-code shipping tag
PD-AS-951/12-24
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Desktop
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2011
  • Series
    PowerDsine®
  • Part Status
    Active
  • Type
    Splitter
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input
    44V~57V
  • Number of Ports
    2
  • Current - Output
    5A
  • Voltage - Output
    12V 24V
  • Data Rate
    10/100/1000 Mbps
  • Input Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    54W