  • PD0100BJ20136BH1
PD0100BJ20136BH1
advertisement
Manufacturer No:
PD0100BJ20136BH1
HK JDW NO:
878-PD0100BJ20136BH1
Datasheet:
PD0100BJ20136BH1
Description:
P 200pF 15000V 15kV Ceramic Capacitor ±10% R42 3.937Dia 100.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PD0100BJ20136BH1
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    3.937Dia 100.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15000V 15kV
  • Capacitance
    200pF
  • Height Seated (Max)
    1.614 41.00mm