  • PD0100WH10236BJ1
PD0100WH10236BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PD0100WH10236BJ1
HK JDW NO:
878-PD0100WH10236BJ1
Datasheet:
PD0100WH10236BJ1
Description:
P 1000pF 13000V 13kV Ceramic Capacitor ±10% R85 3.937Dia 100.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PD0100WH10236BJ1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    3.937Dia 100.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    13000V 13kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Height Seated (Max)
    1.614 41.00mm