  • PD0100WH16138BG1
PD0100WH16138BG1
advertisement
Manufacturer No:
PD0100WH16138BG1
HK JDW NO:
878-PD0100WH16138BG1
Datasheet:
PD0100WH16138BG1
Description:
P 160pF 13000V 13kV Ceramic Capacitor ±20% R16 3.937Dia 100.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PD0100WH16138BG1
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
    P
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    3.937Dia 100.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    R16
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    13000V 13kV
  • Capacitance
    160pF
  • Height Seated (Max)
    1.614 41.00mm