  • PD0100WJ80133BJ1
PD0100WJ80133BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PD0100WJ80133BJ1
HK JDW NO:
878-PD0100WJ80133BJ1
Datasheet:
PD0100WJ80133BJ1
Description:
P 800pF 14000V 14kV Ceramic Capacitor ±5% R85 3.937Dia 100.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PD0100WJ80133BJ1
  • Mount
    Holder
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    3.937Dia 100.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    14000V 14kV
  • Capacitance
    800pF
  • Height Seated (Max)
    1.614 41.00mm