  • PD0140WF30238BJ1
PD0140WF30238BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PD0140WF30238BJ1
HK JDW NO:
878-PD0140WF30238BJ1
Datasheet:
PD0140WF30238BJ1
Description:
P 3000pF 12000V 12kV Ceramic Capacitor ±20% R85 5.512Dia 140.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PD0140WF30238BJ1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    5.512Dia 140.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    12000V 12kV
  • Capacitance
    3000pF
  • Height Seated (Max)
    1.614 41.00mm