  • PD0200WJ10233BH1
PD0200WJ10233BH1
advertisement
Manufacturer No:
PD0200WJ10233BH1
HK JDW NO:
878-PD0200WJ10233BH1
Datasheet:
PD0200WJ10233BH1
Description:
P 1000pF 14000V 14kV Ceramic Capacitor ±5% R42 7.874Dia 200.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PD0200WJ10233BH1
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    7.874Dia 200.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    R42
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    14000V 14kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm