  • PDA038W-T350G
PDA038W-T350G
advertisement
Manufacturer No:
PDA038W-T350G
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PDA038W-T350G
Package:
Datasheet:
PDA038W-T350G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PDA038W-T350G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    1.5lbs 680.4g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    PDA (38W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    8.39Lx1.71W x 1.20 H 213.2mmx43.5mmx30.5mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    36W
  • Max Power Dissipation
    36W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    304VAC
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Input (Min)
    108VAC
  • Voltage - Output
    27V~36V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog
  • Height
    30.48mm