  • PDF220WH50238BJ1
PDF220WH50238BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PDF220WH50238BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-PDF220WH50238BJ1
Package:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet:
PDF220WH50238BJ1
Description:
P 5000pF 13000V 13kV Ceramic Capacitor ±20% R85 -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PDF220WH50238BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Requires Holder
  • Package / Case
    Disk, Metal Fitting - Threaded
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    P
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    13000V 13kV
  • Capacitance
    5000pF