  • PDQE20-Q48-D15-D
PDQE20-Q48-D15-D
advertisement
Manufacturer No:
PDQE20-Q48-D15-D
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PDQE20-Q48-D15-D
Datasheet:
PDQE20-Q48-D15-D
Description:
Quantity:
In Stock : 16
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PDQE20-Q48-D15-D
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Series
    PDQE20-D (20W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.46 H 25.4mmx25.4mmx11.7mm
  • Power (Watts)
    20W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    667mA 667mA