  • PDQE20-Q48-S24-D
PDQE20-Q48-S24-D
advertisement
Manufacturer No:
PDQE20-Q48-S24-D
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PDQE20-Q48-S24-D
Datasheet:
PDQE20-Q48-S24-D
Description:
Quantity:
In Stock : 15792
Step5Bar-code shipping tag
PDQE20-Q48-S24-D
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Series
    PDQE20-D (20W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.46 H 25.4mmx25.4mmx11.7mm
  • Power (Watts)
    20W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    833mA