  • PDU3XVSR6G32B
PDU3XVSR6G32B
advertisement
Manufacturer No:
PDU3XVSR6G32B
Manufacturer:
Tripp Lite
HK JDW NO:
819-PDU3XVSR6G32B
Package:
Datasheet:
PDU3XVSR6G32B
Description:
PDU 3-Phase Switched 220V/230V 22.1kW C13 C19 IEC309 32A Red 0U
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PDU3XVSR6G32B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    Rack, Vertical
  • Housing Material
    Metal
  • Weight
    16lbs 7.3kg
  • Published
    2014
  • Feature
    Ethernet Control and Monitor Interface for Individual Outlets, Programmable Alerts, Load Meter
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    PDU (Power Distribution Unit)
  • Current Rating
    32A
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input
    400V
  • Cable Length
    1.8m
  • Current - Max
    32A
  • Cord Length
    6' 1.83m
  • Overload Protection
    Circuit Breaker(s)
  • AC Outlets
    30
  • Connector - AC Output
    IEC 320-C13 (24), C19 (6)
  • Connector - AC Input
    IEC 309
  • Width
    55.1mm