  • PE0100BJ80038BG1
PE0100BJ80038BG1
advertisement
Manufacturer No:
PE0100BJ80038BG1
HK JDW NO:
878-PE0100BJ80038BG1
Datasheet:
PE0100BJ80038BG1
Description:
P 80pF 15000V 15kV Ceramic Capacitor ±20% R16 3.937Dia 100.00mm -55°C~100°C Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PE0100BJ80038BG1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    3.937Dia 100.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    R16
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15000V 15kV
  • Capacitance
    80pF