  • PE0100WJ80138BJ1
PE0100WJ80138BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PE0100WJ80138BJ1
HK JDW NO:
878-PE0100WJ80138BJ1
Datasheet:
PE0100WJ80138BJ1
Description:
P 800pF 14000V 14kV Ceramic Capacitor ±20% R85 3.937Dia 100.00mm -55°C~100°C 2 Terminations Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PE0100WJ80138BJ1
    17 Weeks
  • Mount
    Holder
    Disk, Metal Fitting - Threaded
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    3.937Dia 100.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    14000V 14kV
  • Capacitance
    800pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Temperature Characteristics Code
    N750
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    14000V
  • Diameter
    100mm
  • Length
    40mm