  • PE0140WF30233BJ1
PE0140WF30233BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PE0140WF30233BJ1
HK JDW NO:
878-PE0140WF30233BJ1
Datasheet:
PE0140WF30233BJ1
Description:
P 3000pF 12000V 12kV Ceramic Capacitor ±5% R85 5.512Dia 140.00mm -55°C~100°C Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PE0140WF30233BJ1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    5.512Dia 140.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    12000V 12kV
  • Capacitance
    3000pF