  • PE0140WF30238BJ1
PE0140WF30238BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PE0140WF30238BJ1
HK JDW NO:
878-PE0140WF30238BJ1
Datasheet:
PE0140WF30238BJ1
Description:
P 3000pF 12000V 12kV Ceramic Capacitor ±20% R85 5.512Dia 140.00mm -55°C~100°C 2 Terminations Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PE0140WF30238BJ1
    17 Weeks
  • Mount
    Holder
    Disk, Metal Fitting - Threaded
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    5.512Dia 140.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    12000V 12kV
  • Capacitance
    3000pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Temperature Characteristics Code
    N750
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    12000V
  • Diameter
    140mm
  • Length
    40mm