  • PE0200WF60236BJ1
PE0200WF60236BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PE0200WF60236BJ1
HK JDW NO:
878-PE0200WF60236BJ1
Datasheet:
PE0200WF60236BJ1
Description:
P 6000pF 12000V 12kV Ceramic Capacitor ±10% R85 7.874Dia 200.00mm -55°C~100°C Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PE0200WF60236BJ1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
    P
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    7.874Dia 200.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    12000V 12kV
  • Capacitance
    6000pF
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm