  • PE1206DRF470R022L
PE1206DRF470R022L
advertisement
Manufacturer No:
PE1206DRF470R022L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-PE1206DRF470R022L
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
PE1206DRF470R022L
Description:
PE Series, Metal Foil, 22mOhm, ±0.5%, -55°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
PE1206DRF470R022L
    Select All
  • Factory Lead Time
    31 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PE
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm