  • PEF220WP25238BJ1
PEF220WP25238BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PEF220WP25238BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-PEF220WP25238BJ1
Package:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet:
PEF220WP25238BJ1
Description:
PEF 220 2500pF 20000V 20kV Ceramic Capacitor ±20% R85 8.858Dia 225.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PEF220WP25238BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Requires Holder
  • Package / Case
    Disk, Metal Fitting - Threaded
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PEF 220
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    8.858Dia 225.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    20000V 20kV
  • Capacitance
    2500pF
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm