  • PEH506UAB2820M2
PEH506UAB2820M2
advertisement
Manufacturer No:
PEH506UAB2820M2
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-PEH506UAB2820M2
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
82μF Capacitor 20% 710mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 54
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
PEH506UAB2820M2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Snap in
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    82μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reference Standard
    IEC60384-4
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Voltage
    250V
  • Leakage Current
    0.086mA
  • Ripple Current
    710mA
  • ESR
    1600 mΩ
  • Diameter
    22mm
  • Length
    25mm