  • PEL90201-10UFL
PEL90201-10UFL
advertisement
Manufacturer No:
PEL90201-10UFL
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-PEL90201-10UFL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PEL90201-10UFL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Gain
    2dBic
  • Frequency Range
    902MHz~928MHz
  • Antenna Type
    Panel
  • VSWR
    1.4
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    915MHz
  • Height (Max)
    0.373 9.48mm