  • PESD3V3Z1BSFYL
PESD3V3Z1BSFYL
advertisement
Manufacturer No:
PESD3V3Z1BSFYL
HK JDW NO:
554-PESD3V3Z1BSFYL
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
PESD3V3Z1BSFYL
Description:
Quantity:
In Stock : 14931
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PESD3V3Z1BSFYL
    Select All
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    R-PBCC-N2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage - Breakdown (Min)
    6.9V Typ
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    9.5A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    5.3V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    3.3V Max
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    3.3V
  • Capacitance @ Frequency
    0.28pF @ 1MHz
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA