  • PESD5V5V1BCSNYL
PESD5V5V1BCSNYL
advertisement
Manufacturer No:
PESD5V5V1BCSNYL
HK JDW NO:
554-PESD5V5V1BCSNYL
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
PESD5V5V1BCSNYL
Description:
Quantity:
In Stock : 42517
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PESD5V5V1BCSNYL
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Applications
    Telecom
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • JESD-30 Code
    R-PBCC-N2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    10.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    5.5V Max
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    5.5V
  • Capacitance @ Frequency
    8.6pF @ 1MHz
  • Reverse Test Voltage
    5.5V