  • PET800-12-074RA
PET800-12-074RA
advertisement
Manufacturer No:
PET800-12-074RA
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-PET800-12-074RA
Quantity:
In Stock : 7773
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PET800-12-074RA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Rack Mount
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    PET800 (800W)
  • Size / Dimension
    7.28Lx2.89W x 1.54 H 185.0mmx73.5mmx39.0mm
  • Feature
    Hot Swappable, I²C™ Interface, Load Sharing, PFC, PMBus™, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Front End
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    800W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    65A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC