  • PF22000T12BK230
PF22000T12BK230
advertisement
Manufacturer No:
PF22000T12BK230
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-PF22000T12BK230
Package:
Datasheet:
PF22000T12BK230
Description:
Racks & Rack Cabinet Accessories 230V 18W FILTERFAN BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PF22000T12BK230
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Rack
  • Weight
    2lbs 907.2g
  • Published
    2016
  • Series
    PF
  • Size / Dimension
    5.71Lx5.71W x 2.95 H 145.0mmx145.0mmx75.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Fan
  • Voltage - Input
    230VAC
  • Specifications
    Fan, AC, Square, 28 CFM
  • Height
    74.93mm
  • Length
    145.034mm
  • Width
    145.034mm