  • PF2472-4K7F1
PF2472-4K7F1
advertisement
Manufacturer No:
PF2472-4K7F1
HK JDW NO:
676-PF2472-4K7F1
Package:
TO-247-2
Datasheet:
PF2472-4K7F1
Description:
4.7kOhms, 100W, Thin Film,
Step5Bar-code shipping tag
PF2472-4K7F1
    Select All
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Height
    19.9898mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm
  • Length
    16.002mm
  • Width
    4.8006mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    TO-247-2
  • Supplier Device Package
    TO-247
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PF2470
  • Size / Dimension
    0.630Lx0.189W 16.00mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C