  • PF42500T12LG24
PF42500T12LG24
advertisement
Manufacturer No:
PF42500T12LG24
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-PF42500T12LG24
Package:
Datasheet:
PF42500T12LG24
Description:
Racks & Rack Cabinet Accessories 24V 5W FILTERFAN LIGHT GRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PF42500T12LG24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Rack
  • Weight
    4lbs 1.8kg
  • Series
    PF
  • Size / Dimension
    9.92Lx9.92W x 4.06 H 252.0mmx252.0mmx103.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Fan
  • Voltage - Input
    24VDC
  • Specifications
    Fan, DC, Square, 67 CFM
  • Height
    103.124mm
  • Length
    251.968mm
  • Width
    251.968mm