  • PFC2225BNP-801
PFC2225BNP-801
advertisement
Manufacturer No:
PFC2225BNP-801
HK JDW NO:
738-PFC2225BNP-801
Package:
Vertical, No Base, 4 PC Pin
Datasheet:
PFC2225BNP-801
Description:
CMC 800UH 8A 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
PFC2225BNP-801
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, No Base, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.984Lx0.787W 25.00mmx20.00mm
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 0.8 MILLIHENRY
  • Depth
    20mm
  • Approval Agency
    UL
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Inductance
    800 μH
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Filter Type
    SINGLE PHASE EMI FILTER
  • Rated Current
    8A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    12.5mOhm
  • Current Rating (Max)
    8A
  • Inductance @ Frequency
    800μH @ 1kHz
  • Height
    27.0002mm