  • PFE1100-12-054SD
PFE1100-12-054SD
advertisement
Manufacturer No:
PFE1100-12-054SD
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-PFE1100-12-054SD
Quantity:
In Stock : 1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFE1100-12-054SD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Rack Mount
  • Operating Temperature
    0°C~45°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PFE1100 (1100W)
  • Size / Dimension
    12.66Lx2.15W x 1.57 H 321.5mmx54.5mmx40.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Front End
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1100W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, cCSAus, CE, CQC, KC, NEMKO
  • Efficiency
    92.9%
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    40V
  • Current - Output (Max)
    90A