  • PFE300-12
PFE300-12
advertisement
Manufacturer No:
PFE300-12
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PFE300-12
Package:
Full Brick
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 12V
Step5Bar-code shipping tag
PFE300-12
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PFE300-12.
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2009
  • Series
    PFE300 (300W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.40W x 0.50 H 116.8mmx61.0mmx12.7mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    25A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Line Regulation
    48mV
  • Load Regulation
    48mV