  • PFL1610-331MEW
PFL1610-331MEW
advertisement
Manufacturer No:
PFL1610-331MEW
HK JDW NO:
3194-PFL1610-331MEW
Step5Bar-code shipping tag
PFL1610-331MEW
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Shielded
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.098Ohm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1610-M
  • Rated Current-Max
    2.35A
  • Inductance-Nom (L)
    0.33 µH
  • Self Resonant Frequency
    644MHz
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 14 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    COMPOSITE
  • Tolerance
    20%