  • PFL2510-332MEB
PFL2510-332MEB
advertisement
Manufacturer No:
PFL2510-332MEB
HK JDW NO:
3194-PFL2510-332MEB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
PFL2510-332MEB
Step5Bar-code shipping tag
PFL2510-332MEB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    710mA
  • Frequency - Self Resonant
    245MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    700mA
  • Case/Size Code
    1109
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    590mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • RMS Current (Irms)
    710mA
  • Height
    1.02mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.286mm