  • PFM4914BB6M48D0T04
PFM4914BB6M48D0T04
advertisement
Manufacturer No:
PFM4914BB6M48D0T04
HK JDW NO:
834-PFM4914BB6M48D0T04
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
Description:
AC/DC CNV 400W 48V SHRT PIN T GR
Step5Bar-code shipping tag
PFM4914BB6M48D0T04
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Weight
    0.344lb 156.04g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    PFM™ (400W)
  • Size / Dimension
    4.91Lx1.40W x 0.37 H 124.8mmx35.5mmx9.3mm
  • Power (Watts)
    400W
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Efficiency
    92%
  • Max Output Current
    8.33A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Line Regulation
    ±3%
  • Height
    9.398mm