  • PGSMAJ100A E3G
PGSMAJ100A E3G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ100A E3G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ100A E3G
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
PGSMAJ100A E3G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ100A E3G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    111V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    162V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    100V
  • Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ