  • PGSMAJ12CAHF3G
PGSMAJ12CAHF3G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ12CAHF3G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ12CAHF3G
Datasheet:
PGSMAJ12CAHF3G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ12CAHF3G
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Breakdown (Min)
    13.3V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    20.1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    19.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    12V