  • PGSMAJ18CAHR3G
PGSMAJ18CAHR3G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ18CAHR3G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ18CAHR3G
Datasheet:
PGSMAJ18CAHR3G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ18CAHR3G
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    13.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    29.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V