  • PGSMAJ26CA M2G
PGSMAJ26CA M2G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ26CA M2G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ26CA M2G
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
PGSMAJ26CA M2G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ26CA M2G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    28.9V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    9.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    42.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    26V