  • PGSMAJ28CA E2G
PGSMAJ28CA E2G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ28CA E2G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ28CA E2G
Datasheet:
PGSMAJ28CA E2G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ28CA E2G
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.1V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    45.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    28V