  • PGSMAJ48AHF4G
PGSMAJ48AHF4G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ48AHF4G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ48AHF4G
Datasheet:
PGSMAJ48AHF4G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ48AHF4G
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    77.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    48V